Nasz zespół

Paweł Zyguła

Konsultant i trener biznesowy, psycholog.
Założyciel projektu Holistyka w Biznesie

Poza konsultantem i trenerem jestem również psychologiem biznesowym, ale przede wszystkim praktykiem przedsiębiorczości. Od ponad 30-tu lat nieprzerwanie tworzę własne firmy i marki oraz pomagam innym przedsiębiorcom rozwijać ich biznesy. Wśród moich klientów znajdują się biznesmeni którzy zdobyli prestiżowy tytuł „Diamentu Forbesa”. Realizowałem projekty na zamówienie Kancelarii Prezydenta oraz Premiera RP a także tysięcy klientów indywidualnych, instytucji i firm. Byłem lub jestem twórcą, właścicielem lub współwłaścicielem marek: Forteca, Nakaja Art, Golden Mean, Zdrowe Love, Holistyka w Biznesie, Timber Moon, Finseka, Kolibrum, Sagaja i wielu innych. Znakomita większość z nich to prężnie działające firmy. Przez 8 lat pełniłem również funkcję prezesa Stowarzyszenia Sztuk Wizualnych w Krakowie. Jestem absolwentem Psychologi Stosowanej, Wydziału Zarządzania i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie oraz członkiem Stowarzyszenia Mensa.  

Małgorzata Makowska

Wykładowczyni uniwersytecka, certyfikowana coach ICI, praktyk NLP, mentor rozwoju osobistego, trener coachingu holistycznego i dobrostanu psychofizycznego

Odkąd pamiętam, zawsze pragnęłam zgłębić tajemnice życia, dogłębnie je zbadać, dlatego ukończyłam kilka kierunków studiów, w tym doktorskie, magisterskie, licencjackie i podyplomowe z zakresu biologii, psychobiologii, coachingu, NLP, zarządzania, filologii angielskiej, dietetyki, psychodietetyki oraz liczne kursy psychologiczne, w tym z ustawień systemowych, mowy ciała i mentoringu. Posiadam duże doświadczenie w zarządzaniu zasobami ludzkimi jako dziekan i rektor wyższych uczelni. Jestem publicystką, tłumaczką literatury i wystąpień TED, prelegentką TED, założycielką Akademii Młodych Odkrywców Umysłu. Jako adiunkt UJK prowadzę zajęcia interdyscyplinarne oraz badam i opisuję w publikacjach naukowych zjawisko coachingu w przestrzeni społecznej. Prowadzę firmę szkoleniową Makowska Consulting, współpracuję z wieloma instytucjami, podmiotami gospodarczymi i edukacyjnymi oraz organizuję cykliczne konferencje dla kobiet. Lubię mówić do ludzi i uważnie słuchać tego, co mówią, dlatego pracuję z klientem indywidualnym w nurcie psychobiologii i ustawień systemowych. Wygłaszam rocznie kilkadziesiąt wykładów popularnonaukowych. Prowadzę autorską audycję radiową „Coś Optymistycznego”, piszę felietony prasowe z cyklu „Umysłowy Stand-up” oraz współpracuję z wieloma mediami, w tym z radiem Leliwa i radiem Rzeszów oraz prasą i telewizją. Prywatnie uwielbiam życie, ludzi, koty, książki, szybkie samochody, muzykę i pieczenie chleba.

Ewa Hartman

Doktor prawa, ekspert z zakresu budowania kariery w instytucjach międzynarodowych, wykładowca.

Moja droga zawodowa wiodła przez wiele krajów i kultur. Byłam między innymi prawnikiem w Polsce, wykładowcą w Wielkiej Brytanii czy pracownikiem Komisji Europejskiej w Brukseli. Doświadczenia te pokazały mi, jak obok wiedzy eksperckiej, ogromnie ważna jest dbałość o swoje nazwisko i własną markę. Dzięki szerokim kontaktom ze światem biznesu oraz polityki, uświadomiłam sobie jak istotny jest profesjonalizm i umiejętność adaptacji do zmieniających się warunków oraz miejsc pracy.

Obecnie jestem opiekunem merytorycznym powołanych przeze mnie studiów w Krakowie, mentorem w Szkole Trenerów Rozwoju Osobistego we Wrocławiu i wizytującym szkoleniowcem w Krajowej Szkole Administracji Publicznej. W każdym z tych miejsc przekazuję praktyczną wiedzę jak najlepiej prezentować siebie i budować trwałe relacje oparte na zaufaniu.

Mieczysław Dutkowski

Specjalista od budowania aktywów.
Trener Mocnych Stron.

W trakcie ostatnich 21 lat założyłem 6 własnych firm. Przez długi czas zdobywałem praktyczne umiejętności biznesowe. W ciągu ostatnich 11 lat przeszkoliłem ponad 1300 osób z zakresu finansowej edukacji, biznesu i trwałej zmiany.

Uważam, że w każdym drzemie ogromny potencjał. Pracując z ludźmi potrafię zwiększyć w bardzo krótkim czasie ich sukces w rzeczywistym świecie. Podczas treningów i konsultacji instynktownie znajduję sposoby, by stworzyć atmosferę przynależności i akceptacji. Mam wpływ na bieg zdarzeń i zmieniam słowa w czyny aktywując osoby i procesy. Preferuję życie w „TU i TERAZ”.

Posiadam praktyczne doświadczenie w pracy z ludźmi. Zawodowo używam Mocnych Stron doradzając przedsiębiorcom. Potrafię wydobyć z nich, to co najmocniejsze i przekuć naturalne zasoby w realne zyski.

Michał Wolak

Trener biznesowy, coach, specjalista Lean Management.

Od 13 lat jestem trenerem, od 9 lat coachem, a od 8 lat usprawniam i wdrażam Lean Management w polskich firmach.

W trakcie pracy w dużej międzynarodowej korporacji spotkałem się z tematem ciągłego podnoszenia jakości i efektywności, utrzymującego konkurencyjność firmy na rynku i zrozumiałem, że w wielu polskich firmach brakuje takiego podejścia. Chcąc zapełnić tę lukę, postanowiłem wdrażać Lean w przedsiębiorstwach i pomagać im stać się bardziej nowoczesnymi, efektywnymi i sprawniej zarządzanymi.

Klienci dla których pracowałem to m.in. Lufthansa Global Business Services, KGHM, PZU, Raben Transport, Rothlehner Podnośniki Ruchome, Eurowafel. W 2017 r. ukazała się pierwsza książka mojego autorstwa – „Office Samurai. Lean w biurze”.